Отборът на Бока Хуниорс“ защити  титлата в аржентинската Суперлига след

...

Бока Хуниорс“ стана шампион предсрочно

Отборът на „ Бока Хуниорс “ защити  купата в аржентинската Суперлига след тъждество 2:2 като посетител на „ Химнасия и Есгрима “.

Кръг преди края на шампионата „ Бока “ е неосъществим на върха с 4 точки задатък пред втория „ Годой Крус “ и за 33-и път в историята си победи като първенец.

Пабло Перес даде задатък на гостите в 12-а минута, само че Николас Коласо наказа някогашния си отбор и изравни за „ Химнасия “ в 32-а минута.

След почивката Рамон Абила още веднъж изведе „ Бока “, а уругнаецът Браян Алеман оформи крайното 2:2 девет минути преди края.

" Щастлив съм, че спечелихме купата за втори следващ път. Заслужавахме трофея, тъй като бяхме най-хубави през целия сезон ", разяснява звездата на „ Бока “ Карлос Тевес.

На 19 август настоящият първенец на Аржентина идва в София за другарски мач против „ Левски “ на стадион " Васил Левски ".
Източник: bnr.bg